اصول بازاريابي تلفني

 پرويز درگي

چكيده
طبق تحقيقات به عمل آمده، با رقابتي تر شدن كسب و كارها، اهميت ارتباط موثر با مشتريان نيز بيشتر مي شود در اين فضا از بين شيوه هاي مختلف ارتباط با مشتري نظير تبليغات، روابط عمومي، فروش شخصي، پيشبرد فروش و بازاريابي مستقيم، شيوه هاي ارتباط دوطرفه نظير فروش شخصي و بازاريابي مستقيم موثرتر خواهند بود، و علت آن هم تعامل دوطرفه اي است كه بين بنگاه اقتصادي و مشتريان صورت مي گيرد. در اين ارتباط، علاوه بر اينكه بنگاه اقتصادي در شناساندن خويش به مشتري تلاش مي كند تا بتواند تقاضاي او را به سمت بنگاه سوق دهد، فرصتي فراهم مي شود تا صداي مشتري را نيز بشنود كه نتايج آن براي رقبا و گسترش كسب و كار حائزاهميت است به طوري كه بنگاه مي تواند مشتري را بشناسد و نياز او را بداند و در راستاي كسب رضايت مشتري با نگرش برد دوجانبه حركت كند. يكي از راههاي بازاريابي مستقيم، بــازاريابي تلفني است كه بهره گيري صحيح از تلفن علاوه بر نكات پيش گفته در راستاي مديريت زمان نيز به بازاريابان در دنياي شلوغ و پيچيده امروزي كمك مي كند. در اين مقاله به بازاريابي تلفني و مهارتهاي لازم براي نيل به موفقيت درمذاكرات تلفني پرداخته شده است.

ادامه مطلب ...

نقش اينترنت و ict در توسعه گردشگري

 

بهره‌گيري از فناوري اطلاعات و ارتباطات، از سال1980 صنعت گردشگري را درجهان به کلي متحول ساخته­ و باعث شده که اين صنعت به عنوان يک صنعت بين‌المللي و بزرگ‌ترين توليدکننده مشاغل روي کره زمين در مقابل بسياري از صنايع ديگر عرض‌اندام نمايد. شتاب و برخورد بين فناوري و گردشگري در سال‌هاي اخير دگرگوني­هاي اساسي‌اي هم در صنعت گردشـگري و هم در درک ما از اين صنعت پديد آورده است. به طور کلي فناوري اطلاعات و ارتباطات بگونه­اي فزاينده براي رقابت با سازمان­ها، مقصدها و مکان­هاي گردشگري و همچنين صنعت، نقشي بحراني بازي مي­ کند.

ادامه مطلب ...

بازاريابي تورها و پكيج هاي محصول

 

خلاصه فصل ٢٤ كتاب

Middleton, V., Clarke, J., 2001. Marketing in Travel and Tourism. Butterworth Heinemann,

London.

يك پكيج اساسا يك تركيب از محصولات منفرد سفر و گردشگري است كه تحت يك مارك و برند خاص بازاريابي شده و با يك قيمت كلي بفروش مي رسد. بيشترين محصولات در بازارهاي سفر و گردشگري بفروش مي رسند با اين وجود محصول سفرهاي مهم تجاري وخيلي از كنفرانس ها نيز به همين طريق پكيج مي شوند

ادامه مطلب ...

ايجاد جايگاه يك مقصد گردشگري در بازاريابي

موقعیت یاجایگاه ، شکلی ازارتباط بازارمی باشدکه نقش مهمی درجذابیت یک مقصدگردشگری دارد.درچندسال اخیربه دنبال رشدمدام تعدادمسافرت هاوپی بردن سیاستگذاران به ارزش گردشگری دراقتصادمناطق خود، تعدادمقاصدگردشگری نیزافزایش یافته است این افزایش درمسافرت هاتاحدودی نیزناشی ازافزایش تبلیغات بوده است، به طوریکه بازاریابان گردشگری تلاش می کنندتابامعرفی مقاصدخودبه بازارهای هدف ، سهم بیشتری ازگردشگری جهانی داشته باشند.

ادامه مطلب ...

بازاريابي عصبي

بازاریابی عصبی Neuromarketing


بازاریابی عصبی، عرصه ای جدید در تحقیقات بازاریابی می باشد که به مطالعه و بررسی پاسخ موثر، آگاهانه و حسی-حرکتی مصرف کنندگان (مشتریان) به محرکهای ایجاد شده توسط ابزارهای بازاریابی می پردازد. محققان از تکنولوژی هایی مانند FMRI (تکنولوژی عکسبرداری با تشدید مغناطیسی تابعی) استفاده میکنند تا تغییرات فعالیتی بخشهایی از مغز مشتریان را مشخص کنند و همچنین ازEEG (تکنولوژی الکتروانسفالوگرافی) وSST (تکنولوژی حالت ثابت) استفاده میکنند تا فعالیت در طیف ناحیه ای خاص از واکنش مغز را سنجش کنند و از سنسورهای مخصوصی استفاده می کنند تا اینکه درک کنند که چرا مصرف کنندگان (مشتریان) هنگام خرید، تصمیم خاصی را می گیرند و اینکه کدام قسمت از مغز به آنها می گوید که کار خاصی را انجام دهند.

ادامه مطلب ...

جايگاه روابط عمومي در خلق برند

امروز بیش از هر زمان دیگر در تاریخ، مردم در معرض تبلیغات قرار دارند. در هر عرصه ای که مشاهده می کنید بیش از صد ها برند وجود دارد و تشخیص اینکه کدام محصول بهتر از سایر محصولات در رده خود است، برای مردم کاری بسیار دشوار جلوه می کند. امروز مشغله های زیاد فرصتی به مردم نمی دهد تا بتوانند همه گزینه های پیش روی خود را با هوشمندی کامل انتخاب کنند.

ادامه مطلب ...

مديريت هماهنگ اطلاع رساني و الگوي زيارت -سياحت در مشهد

مديريت هماهنگ اطلاع رساني و الگوي زيارت – سياحت

كليد اصلي افزايش مدت اقامت گردشگران در مشهدمقدس

احمد ديناري

امروزه نقش قاطع وتعيين كننده تبليغات واطلاع رساني گردشگري در افزايش مدت ماندگاري گردشگران وبه تبع آن تحولات اقتصادي مقاصد گردشگري بر كسي پوشيده نيست.

ادامه مطلب ...

وظايف دفتر بازاريابي و توسعه گردشگري سازمان ميراث فرهنگي وگردشگري

 

1.    مطالعه  و بررسی وضعیت گردشگری داخلی از نظر کیفی و کمی
2.    بررسی و شناخت امکانات و ظرفیت های گردشگری داخلی از نظر تاسیسات، موسسات، جاذبه ها و جمعیت آماری گرشگران داخلی

ادامه مطلب ...

نقش تبليغات در گردشگري

تبليغات به عنوان مهمترين ابزار موفقيت در زندگي افراد ، ايجاب مي كند كه اين ابزار به عنوان شاخه هاي علمي، اجتماعي ، فرهنگي و ارتباطي به دقت مورد مطالعه قرار ‌گيرد و با نگاهي علمي ، هنري و كارشناسانه‌ترو تخصصي مورد استفاده قرار گيرد تا موفقيت و اهداف را به دنبال داشته باشد.

ادامه مطلب ...

تلويزيون،عاملي مهم در مقوله تبليغات گردشگري

 

 

  امروزه کشورها برای جذب گردشگر و به تبع آن سرمایه گذاری از شیوه های مختلف تبلیغاتی استفاده می کنند .

بحث حاضر مربوط به ترفند های جذب گردشگر و سود های فراوانی است که اغلب کشور ها در مقوله رشد گردشگری و به تبع آن  رشد سرمایه گذاری ، کاهش بیکاری، ...و در شکل عالی تر آن کشور را به صادر  کننده صنایع فرهنگی تبدیل می کنند .

ادامه مطلب ...