جعبه سياه هواپيما

جبعه سياه هواپيما

از سال 1960 به بعد اکثر هواپیماها در پرواز های بین المللی دو دستگاه مهم به همراه دارند. این دستگاه ها عبارتند از دستگاه ثبت اطلاعات دیجیتالی پرواز و دستگاه ثبت صدای کابین خلبان. این دستگاه ها در دو جعبه فولادی به طور مجزا قرار می گیرند تا از هر آسیبی در امان بمانند. این دو جعبه جعبه سیاه نامیده می شوند.این جعبه های فولادی از مواد عایقی ساخته می شوند که می توانند در دمای 1000 درجه سانتی گراد به مدت نیم ساعت دوام بیاورند.

به علاوه تحت تاثیر برق گرفتگی نیز قرار نمی گیرند.نوارهای که در این دستگاه ها به کار میروند از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند تا اگر جعبه سیاه به درون دریا افتاد آب به مدت دو روز متواند برآن اثر کند.دستگاه ثبت اطلاعات پرواز در عقب هواپیما و دستگاه ثبت صدای کابین خلبان در کابین خلبان هواپیما قرار می گیرد.دستگاه ثبت اطلاعات پرواز دو کاناله است. نوار این دستگاه از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این نوار دارای خاصیت ارتجاعی بالایی است.طول آن در حدود 1800 متر است و اطلاعات 25 ساعت پرواز از جمله دمای هواپیما و سرعت و جهت پرواز و صدای موتور ها و سرعت باد و را می توانند ثبت کند.جعبه سیاه می تواند تمام مراحل پرواز، نقصهای فنی هواپیما و مکالمات میان خلبانها در کابین را ثبت کند. این جعبه می تواند در مقابل فشار و دماهای بسیار بالا یا پایین مقاومت کند و اطلاعات را به خوبی حفظ کند.
این دستگاه در مجموع 64 شاخص را ثبت می کند. این شاخص ها می توانند اطلاعاتی راجع به چگونه رخ دادن سانحه ای برای  هواپیما در دسترس ما قرار دهد.رمز گشایی و تجزیه و تحلیل اطلاعات ثبت شده بر روی نوار چندین هفته به طول می انجامد. دستگاه ضبط صدای کابین خلبان نوعی ضبط صوت است که در آن نوار مغناطیسی به کار رفته است این دستگاه مکالمه میان خدمه هواپیما را در کابین خلبان ضبط می کند.به علاوه می تواندصدای انفجار را نیز ضبط کند. این صداها به کمک میکروفنی که در کابین خلبان نصب شده است ضبط می شود. دستگاه ثبت صدای کابین خلبان وقایعی را که در نیم ساعت آخر رخ داده اند ثبت می کند

.
 
بنابراین اطلاعات قبلی به طور پیوسته و خودکار پاک می شوند.به این ترتیب یک نوار چندین بار مورد استفاده قرار می گیرد.هنگامی که هواپیما با سانحه ای مواجه می شود تلاش برای یافتن جعبه سیاه به منظور تشخیص علل حادثه آغاز می شود . با تجزیه و تحلیل اطلاعات ثبت شده در جعبه سیاه می توان به دلیل سانحه پی برد.در حقیقت این دستگاه جزئیات پرواز را ثبت میکند.

دیوید وارن واخترع جعبه جادوئي

دیوید وارن، دانشمندی استرالیایی که پدر این دستگاه الکترونیکی است با اختراع خود کمک کرد که خطرات سفرهای هوایی کاهش یابد. این دانشمند بزرگ در سن 85 سالگی در سیدنی و در اثر یک ناخوشی ناگهانی دار فانی را وداع گفت. وی در سال 1925 در “گروت ایلنت” در شمال استرالیا متولد شد. این دانشمند بزرگ دارای چهار فرزند و 7 نوه بود. در سال 1934 پدر خود را در اثر یک سانحه هوایی از دست داد و همین مسئله وی را برآن داشت تا به دنبال روشی باشد که به کمک آن بتوان علت سقوط هواپیما را فهمید.
در سال 1953 و در پی درخواستی درباره کشف علت سقوط اولین هواپیمای تجاری توربین دار به نام “ستاره دنباله دار” تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرد و سرانجام در سال 1958 اختراع خود را ارائه کرد.

وارن در آن دوره یک محقق هوانوردی بود و پس از مورد سقوط هواپیمای “ستاره دنباله دار” تلاشهای بی وقفه ای را برای ساخت دستگاهی که بتواند صداها و اطلاعات و مشکلات پرواز را ثبت کند انجام داد.

در سال 1956 اولین نمونه آزمایشی یک دستگاه ضبط صدا را که می تواند به مدت چهار ساعت تمام اطلاعات مربوط به صدا و دستگاههای پرواز را ثبت کند ساخت و آن را به آژانس امنیت پرواز در استرالیا معرفی کرد.
اما مقامات این سازمان این پروژه را مورد حمایت قرار ندادند و آن را مختومه کردند. پس از گذشت سه سال وارن اختراع خود را به سازمان امنیت پرواز انگلیس ارائه کرد و این بار انگلیسیها تصمیم گرفتند برای ساخت آن بودجه ای را اختصاص دهند.
در سال 1963 استرالیاییها نیز تازه به اهمیت این اختراع پی بردند و استفاده از آن را در هواپیماها اجباری کردند. امروزه “جعبه سیاه” در تمام پروازهای تجاری سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. با گذشت سالها، جعبه سیاه نوآورانه تر و غنی از پتانسیلهای جدید شده است.    

این جعبه از دو دستگاه تشکیل شده که در دو نقطه مختلف هواپیما گذاشته می شوند. اولی، یک ثبت کننده اطلاعات پرواز است که اطلاعات عددی 25 ساعت آخر پرواز به خصوص اطلاعات مربوط به سرعت، ارتفاع، موقعیت هواپیما، شتاب، موقعیت فرمان، موقعیت سطوح متحرک و پارامترهای موتور را جمع آوری و ذخیره می کند.
به طور معمول، این دستگاه در روی دم هواپیما و به روشی که بهترین مقاومت را نسبت به برخوردها داشته باشد قرار می گیرد.
دستگاه دوم یک ثبت کننده صوتی به نام “سی. وی. آر” (ضبط کننده صدای کابین خلبان) است که در نزدیکی کابین خلبان قرار می گیرد و صداها و مکالمات میان خلبانها و کادر پرواز و یا هواپیما و برج مراقبت را در دو ساعت آخر پرواز ضبط می کند.

ادامه مطلب ...

توصيه هاي ايمني در سفر

1. اتومبیل را قبل از حرکت از نظر فنی بررسی کنید(لاستیک ، چراغ های راهنما ، ترمز، تیغه برف پاک کن و

ادامه مطلب ...

travel agency manager

Travel agency manager: Job description and activities

Job description

Travel agency managers work in retail travel outlets offering consumer or business travel products. Responsibilities depend on the size of the organisation and the customer base but will include sales development, staff/financial management, and daily operational management. Experienced managers could work in specific functions such as product development or marketing.

ادامه مطلب ...

آشنايي با ويزاي شنگن

 آشنائی با ویزای شنگن (نمونه ویزای شنگن سوئد)

هرکسی که موفق به دریافت ویزای شنگن برای ورود به یک کشور (مثلاً سوئد) شود، می تواند پس از ورود به آن کشور، در مدت زمان اعتبار ویزای صادره به سایر کشورهای عضو شنگن وارد شود و البته در بعضی موارد استثنائی ویزای شنگن می تواند تنها جهت ورود به کشور صادر کننده آن اعتبار داشته باشد و دارنده ویزا در این صورت حق مسافرت به کشور دیگر شنگن را خواهد داشت (در چنین صورتی مورد این محدودیت در ویزای صادر شده درج خواهد شد).

ادامه مطلب ...

تاريخچه ياتا

تاریخچه یاتا

یاتا (IATA؛ مخفف کلمهٔ انگلیسی International Air Transport Association) انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی. سازمانی است بین‌المللی، متشکل از بسياری از شرکت‌های هواپیمایی که پس از جنگ جهانی دوم و در آوریل ۱۹۴۵ در شهر هاوانا بنیان نهاده شدتا به حل مسائلی كه در اثر گسترش سریع حمل و نقل هوایی به وجود آمده بود بپردازد. این انجمن جایگزین اتحادیه ترافیك هوایی گردید كه بعد از جنگ جهانی اول در سال 1919 در شهر لاهه جهت حمل و نقل هوایی منظم بنیان‌گذاری گردیده بود. یاتا بمنزله پارلمان و شخصیت جمعی بیش از 110 شركت های هوایی و نماینده آن ها در سازمان های بین المللی می‌باشد. یاتا انجمنی است غیر دولتی، بین‌المللی, غیرانحصاری و غیرسیاسی با هدفی معلوم و امكان عضویت دلخواه در آن. یاتا در اموری نظیر: استاندارد كردن قیمت‌ها، بلیت‌ها ، بارنامه‌ها و... فعالیت دارد.

ادامه مطلب ...

آشنايي با ايكائو

ايکائو يا ICAOدر تاريخ 7 دسامبر 1944 در ضمن تنظيم و امضا پيمان حمل و نقل هوايي مرسوم به پيمان شيکاگو تشکيل گرديد. اما موجوديت آن به طور رسمي در سال 1947 اتفاق افتاد و اولين جلسه آن در 6 مي 1947 تشکيل گرديد و در 28 مي اعضاء شورا انتخاب گرديدند. دولت ايران نيز در سال 1327 هجري شمسي رسماً به پيمان شيکاگو و در نتيجه به ايکائو پيوست.

ادامه مطلب ...

فهرست دانشگاههاي هوانوردي دنيا


فهرست دانشگاههاي هوانوردي

ادامه مطلب ...

فهرست شركتهاي هواپيمايي فعال و غيرفعال در ايران

تاريخ به روز رساني اطلاعات

ادامه مطلب ...

چگونه برنامه سفر بنويسيم؟

 

غلامرضا شهداديان

www.chn.ir

خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گردشگري ـ از آن‌جايي كه براي اجراي موفق يك چگونه برنامه سفر بنويسيم تور، احاطه كامل راهنما بر برنامه سفر و مرور آن قبل از حركت بسيار مهم است، لذا احساس مي‌شود كه دانستن علم طراحي و نوشتن Itinerary (گشت‌نامه) براي هر راهنما الزاميست. از اين رو بر آن شديم كه نكاتي چند از نوشتن يك گشت نامه موفق را به اطلاع خوانندگان و علاقمندان برسانيم.

براي طراحي گشت‌نامه بايد به نكاتي توجه كرد تا به يك گشت‌نامه مطلوب دست پيدا كنيم، چرا كه اولين چيزي كه باعث مي‌شود يك توريست از آن طرف مرزها به شما اعتماد كند و به ايران سفر كند تا آژانس شما يا راهنما در مدتي معيين به او سرويس‌دهي داشته باشد يك گشت‌نامه عالي كه در بر دارنده تمام مقاصد توريست باشد، است.

ادامه مطلب ...

سامانه الكترونيكي صدور مجوز بند ب

سامانه الكترونيكي صدور مجوز دفاتر خدمات مسافرتي http://ta.ichto.ir

ادامه مطلب ...

فهرست موسسات آموزش جهانگردي وهتلداري خراسان رضوي

مشخصات مؤسسات آموزشي هتلداري و گردشگري داراي مجوز فعاليت از

سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي

ادامه مطلب ...

وظايف كاركنان قطار

 

 

  • رئيس قطار - محل استقرار: سالن يك كوپه دوم(سبز، سيمرغ، دليجان: سالن يك كوپه يك) در صورت عدم حضور در كوپه مورد نظر از سرمهماندار قطار جويا شويد
ادامه مطلب ...

معرفي سازمان هواپيمايي كشوري

در اواخر جنگ جهاني اول و در يكي از روزهاي سال 1296 شمسي اهالي تهران براي اولين بار هواپيمايي را مشاهده نمودند كه در ارتفاع پايين بر فراز تهران پرواز مي كرد و چون در آن موقع فرودگاهي در تهران وجود نداشت، خلبان در محل وزارت امور خارجه و شهرباني فعلي به زمين نشست. اين هواپيما ساخت روسيه بود كه آن را به صورت صندوقي از قطعات از راه بندرانزلي با اتومبيل به تهران حمل و پس از سوار كردن قطعات توسط خلبان روسي به پرواز درآمد.

ادامه مطلب ...

معرفي جامعه تخصصي تورگردانان ايران

جامعه تخصصی تورگردانان ایران در سال 1375 شمسی در ابتدا بانام کمیته تخصصی تورهای ورودی توسط گروهی از آژانس های تورگردان ایرانی که به ارائه برنامه سفر و ترغیب گردشگران اروپا آسیا و آمریکا به دیدار از جاذبه های ایران می پرداختند تاسیس شد.

ادامه مطلب ...

ضوابط ومقررات سفرهاي داخلي وخارجي هوايي

سفرهاي هوايي از مرحله تصميم گيري تا انجام سفر

براي يك سفر دلچسب هوايي در داخل و خارج از كشور،آگاهي از شرايط و مقررات پرواز و شيوه انجام مراحل تدارك سفر بسيار ضروري است . اگر چه به دليل وجود ازدحام دائمي در پروازهاي داخل و خارج ، امكان برنامه ريزي پيش از سفر بسيار محدود است . اما آگاهي از همه اطلاعات لازم بهرحال از بخشي از دشواريهاي يك سفر مي كاهد . لذا به همين دليل توصيه مي شود تا آنجا كه امكان دارد برنامه سفر هوايي از چند هفته قبل در مورد پروازهاي داخلي و چند ماه قبل در برخي مسيرهاي پرواز خارجي تدارك ديده شود .

ادامه مطلب ...

شرح وظايف مديرفني بند دفاتر خدمات مسافرتي

 

 

مدیر فنی شخصی است که با تایید سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگري

 در دفتر/ شرکت خدمات مسافرتی و گردشگري به کار گمارده می شود که ضمن تسلط

به یکی از زبان هاي خارجی ، ترجیحأ انگلیسی ، آگاهی کامل از کلیه قوانین و مقررات

سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگري و رعایت آن نسبت به برنامه ریزي

 گشت هاي داخلی ، ورودي و خروجی ،قیمت گذاري ، سازماندهی و هماهنگی 

ادامه مطلب ...

انواع چارتر هواپيما

Full Charter: یعنی اجاره کلیه صندلی های یک پرواز در مسیر خاص و برای دوره ای مشخص توسط چارتر کننده.

ادامه مطلب ...

كتاب اصول مكاتبات اداري ويژه مديران وكارمندان دفاتر خدمات مسافرتي و جهانگردي

كتاب كاربردي اصول مكاتبات اداري ويژه مديران وكارمندان دفاتر خدمات مسافرتي وجهانگردي

مولف : احمد ديناري

مشهد-1392 انتشارات واژگان خرد

تلفن مركز پخش : 05116051749 و 6051734

ادامه مطلب ...