گردشگري در مازندران

 

استان مازندران به لحاظ موقعيت طبيعي و جغرافيايي در بخش طبيعت گردي جزء استانهاي برتر و قطب گردشگري

 كشور محسوب مي گردد. نزديك به 12 ميليون نفر گردشگر داخلي و دهها هزار توريست خارجي هر ساله به منظور

گذراندن اوقات فراغت از اين استان ديدن مي كنند. وجود درياي مازندران (كاسپين،خزر) با ساحل زيبا و مناسب بهمراه

 برخورداري از دامنه ها (و پاركهاي) جنگلي و كوهستاني ، وجود قله دماوند با 5670 متر ارتفاع معروف به بام ايران

، غارها، آبشارها ، رودخانه ها ، آبهاي متعدد سرد و گرم معدنی، چشمه ها، تالاب ها به ویژه شبه جزیره میانکاله در

 بهشهر بیش از 800  آثار تاریخی شناسایی شده نظیر مجموعه تاریخی شهرهای آمل، چالوس و ساری، این استان

 را به مجموعه ای متنوع براي استفاده گردشگران با انگيزه مختلف بدل نموده است.

ادامه مطلب ...

يزد، استاني با تنوع گونه هاي زيستي

  اکثر فعالیت‌های انسانی تحت تاثیر محیط زیست است و در رابطه با صنعت گردشگری نیز باید اذعان کرد که این صنعت ، بخشی کاملا وابسته به محیط زیست بوده و منابع طبیعی از مهمترین بخش‌های مربوط به این صنعت بویژه در شاخه‌های طبیعت گردی به شمار می رود

ادامه مطلب ...

جاذبه هاي گردشگري ايران

برای جلب گردشگران از کشورها و مناطق مختلف و با انگیزه‌های متفاوت، وجود منابع و جاذبه‌هایی در مقصد ضروری است. همانطور که بدون فراهم بودن امکانات و خدمات لازم جاذبه ها در جلب گردشگران موفق نخواهند بود، به صرف سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری و فراهم آوردن انواع تسهیلات حمل و نقل و اسکان و سایر خدمات، بدون وجود جاذبه‌های مناسب، نمی‌توان به توسعه این صنعت امیدوار بود؛ به همین دلیل جاذبه‌ها و منابع گردشگری را از جمله ارکان اصلی این صنعت می‌دانند»(کاظمی، 1385:

ادامه مطلب ...

معرفي شهر توريستي دررود

معرفی کوتاه شهردررود
دررود شهری است در  6 کیلومتری شرق شهر قدمگاه مرکز شهرستان زبرخان در استان خراسان رضوی واقع شده‌است. درود در دامنه جنوبی رشته‌کوه‌های بینالود قرار گرفته‌است که این رشته کوه حائل این شهر با شهرستان طرقبه شاندیز و مشهد می‌باشد.  

ادامه مطلب ...

شيراز ، نگين درخشان فرهنگ و تمدن ايران

 
شيراز نگين درخشان فرهنگ و تمدن ايران زمين و يكي از زيباترين و نام دارترين مناطق ايران است. شيراز با سابقه تاريخي منحصر به فرد خود مجموعه‌اي از تمدن باستاني جهان را در برداشته، وارث تمدن اقليم پارس و نشانه اي از هويت باستاني و سهم بسيار ارزشمند ايران در تمدن و فرهنگ جهان است. شيراز با موقعيت خاص جغرافيايي خود كه سه فصل از فصل هاي سال، هوايي بهاري دارد؛ سرزمين شعر و شاعري نيز هست و دو مرواريد بزرگ ادبيات جهان ( سعدي و حافظ) زادگاه اين سرزمين هستند و آرامگاه آن ها محفل هنردوستان است. شيراز با مناطق اطراف آن يعني تخت جمشيد، نقش رستم و شهرهاي ديرينه يكي از قديمي ترين مجموعه هاي تمدني جهان است و آثار تاريخي اطراف آن كه از عظيم ترين آثار باقي مانده در جهان است به تمدن كهن ايران، اعتباري خاص داده است.آثار پرافتخار زمان هخامنشي ها و ساساني‌ها، نمايش‌گر ذوق‌حجاري، معماري،كاشي‌كاري، نقاشي و مجسمه سازي مردم فارس پيش از اسلام است.
ادامه مطلب ...

دره شمخال قوچان

دره شمخال در استان خراسان رضوی واقع شده است.دره شمخال نام خود را ار روستای کوهپایه ای به همین نام گرفته است که این دره به طول 18 کیلومتر از روستای شمخال در 70 کیلومتری قوچان به باجگیران آغاز می شود.

ادامه مطلب ...

دهكده گردشگري عباس برزگر

 

دهكده گردشگري عباس برزگر

چند سال پیش در یک شب بارانی دو گردشگر آلمانی سوار بر موتور به دنبال یک مکان امن بودند که شب را به صبح برسانند به خانه ی عباس یک روستایی بود پناه بردند.

عباس از مهمانان خود با یک چای آتشی و غذای محلی پذیرایی کرد سادگی پذیرایی خانواده عباس نظر دو گردگشر آلمانی را به خود جلب کرد.سه ماه بعد هفت نفر آلمانی که به پیشنهاد دوستانشان به خانه عباس رفتند و از او خواستند که از همان چای آتشی که از دوستانشان پذیرایی کرده است از آنها نیز پذیرایی کند و فردای آن روز عباس راهنمای آنها می شود و مناطق روستای خود را به آنها نشان می دهد

موقع برگشت این هفت نفر 200 هزار تومان به عباس هدیه می دهند در آن زمان برای یه کارگر ساده 200 هزار تومان مبلغ بسیار زیادی بود و او را به این فکر انداخت که از این طریق کسب درآمد کند بنابراین شروع به کار کرد و او در حال حاضر به عنوان کارآفرین برتر صنعت گردشگری شناخته شده و توانسته 126 لوح سپاس دریافت کند و در آمداش از روزی 3 هزار تومان به 6 میلیون تومان برسد او به 28 کشور دنیا سفر کرده و خانه 80 متری او به 120 هزار متر رسیده است 

عباس دارای دو دختر به نامهای زهرا و نیلوفر می باشد و این دو دختر او به عنوان کوچکترین راهنمایان ایرانی معرفی شده اند و مستندی با موضوع رونق گردشگری در روستای بزم بوانات از شبکه های تلویزیونی آلمان ،روسیه،تایلند و شبکه های 2 و 4 ایران پخش شده است 

به گفته عباس گردشگری صنعتی درآمدزاست.و در موفقعیتش هیچ سازمانی و مرکزی دخالت نداشته است.

برزگر از گردشگران خارجی در روستا با محصولات کشاورزی خود پذیرایی می کندخانواده واهالی در امر کشاورزی موفق هستند همه اهالی منطقه بوانات و روستای بزم از دهکده گردشگری عباس کسب درآمد دارند. روستای بزم در 17 کیلومتری شهر بوانات به سمت استان یزد و کرمان آخرین نقطه استان فارس است.

 

 

 

 

ادامه مطلب ...